Aanvullende vrijwilligersverzekering gemeente

Aanvullende vrijwilligersverzekering gemeente

31 juli 2018


In de nieuwsbrief (juli) van de gemeente Súdwest-Fryslân stond onderstaand artikel over de vrijwilligersverzekering, zoals die in deze gemeente geldt. Er zijn ook in andere gemeenten voorbeelden van deze verzekering, die misschien niet altijd bekend zijn bij de belanghebbenden. Daarom dit voorbeeld (met toestemming overgenomen); voor uw situatie kunt u contact opnemen met uw gemeente.

Bent u als vrijwilliger of mantelzorger actief in onze gemeente of actief voor een organisatie uit onze gemeente, dan kunt u gebruik maken van de aanvullende verzekering van de gemeente.

Spelregels
Deze verzekering is bedoeld als aanvulling en niet als vervanging. Dus alleen als u in een situatie terecht komt waarin de verzekering van u/ de vereniging niet toereikend is, kunt u/ de vereniging gebruik maken van deze collectieve verzekering. Het maakt niet uit hoe oud u bent, welk vrijwilligerswerk u doet of hoe vaak u dit doet. Ook bij het doen van kerkelijk werk, buurtactiviteiten of als mantelzorger bent u verzekerd.

Eenvoudig, gemakkelijk en zonder registratie
De vrijwilligersverzekering biedt een zeer ruime dekking. U hoeft zich niet aan te melden voor de verzekering. U bent automatisch verzekerd.

Aanvulling op de eigen verzekering
Deze aanvullende verzekering is bedoeld als aanvulling, niet als vervanging. Daarom is het belangrijk dat de huidige verzekering van u/ de vereniging blijft behouden en niet wordt opgezegd.

Vrijwillige brandweer en politiemedewerkers
De vrijwillige brandweer- en politiemedewerkers zijn niet verzekerd via de collectieve verzekering van de gemeente, omdat zij een eigen rechtspositieregeling hebben.

Behandeling van de schadeclaim
Bij een schadeclaim zoekt Raetsheren van Orden uit of de schade op de verzekering van uw vereniging gedekt is. Als dat zo is, dan sturen zij de claim door naar de andere verzekeraar voor verdere afhandeling. Ook de vrijwilliger ontvangt hierover bericht. Mocht de claim niet te verhalen zijn bij de andere verzekeraar, dan neemt Raetsheren van Orden de claim in behandeling.

Wat moet ik doen bij schade?
U vult onderstaand schadeformulier in. Deze kunt u via de post of mail opsturen naar Raetsheren van Orden. Aangifteformulier schade.pdfpdf(172,74 KB)

Deel dit bericht: